Reek – In een stugge wedstrijd deelden Achilles Reek en DSV de punten (1-1). Beide ploegen knokten tot de laatste minuut, maar hadden niet de finesse om de tegenstander de wil op te leggen.

[door Arie Cornelissen]
 
Een fletse zon en milde temperatuur stemden de supporters tot tevredenheid. De ontluikende lente deed de mens goed.
Het initiatief lag in het eerste deel van de wedstrijd bij de thuisploeg. Rob van der Wijst bracht stopper Mathijs van der Steen in stelling, die rakelings voorlangs kopte. In de 10e minuut kon keeper Rens van Tienen een inzet van Bas Linders ternauwernood tot corner verwerken. Achilles was in die fase beweeglijker, zocht sneller de diepte. DSV leverde een eerste speldenprik uit via Lars Veldpaus. Hij creëerde voor zichzelf een enorme kans. Lars joeg de tegenstander op en stond plotseling voor een half leeg doel. Hij koos voor een voorzet waar een schot waarschijnlijk kansrijker was geweest.
Achilles werd daarna nog een paar keer dreigend. Rob van der Wijst en de beweeglijke en overal opduikende Bas Linders misten. Mooie aanvallen waren vrij zeldzaam. Daarvoor werd aan beide kanten te slordig gespeeld.
 
Na een half uur kregen de groen-witten een licht overwicht. In de 39ste minuut zette Jarvi Jansen met een mooie steekbal Stijn van den Broek achter de verdediging vrij. Uit  balans gebracht kon Stijn zijn lob net niet voldoende richting geven, waardoor een flinke kans verloren ging. Even later flitste Rens Peters op rechts ervandoor. Zijn voorzet bereikte geen groene kleur. Vlak voor rust kwam DSV op voorsprong. Stijn van den Broek’s bloedende knie was door pa Tars net met een pleister (dank aan supporter Toon) langs de kant dichtgeplakt of hij rende in volle spurt het veld in. Won meteen een kopduel, waardoor de bal voor de voeten kwam van Lars Veldpaus. Lars passte perfect in de loop op Jarvi Jansen, die koel afrondde. Een wonderlijk en prachtig doelpunt (0-1).
Van die voorsprong kon DSV slechts één minuut genieten. Concentratieverlies op de punt van de ‘zestien’ gaf aanvoerder  Rob van de Wijst de kans om van ver uit te halen. De bal ging in de uiterste hoek (1-1).
Na rust zakte het spelpeil. Van twee kanten werd er onrustig gespeeld. Achilles trok het ‘au-au-wat-heb-ik-toch-een-pijn-register’ open. Spelers gingen vaak met theater liggen. Het werd een strijd op het middenveld. Beide ploegen kregen na rust één kans op de zege. Stijn van den Broek zette in de 65ste minuut Jarvi Jansen in een mooie schietpositie, doelman Rob Linders redde. Het laatste wapenfeit was voor Noah van Deijne, die vlak voor tijd over kegelde.
 

Amusementswaarde van de wedstrijd 6

Man of the match!
Stijn van den Broek was het meest opvallend. Hoewel Stijn de hele week door een blessure niet heeft kunnen trainen, had hij nog veel energie. Niet alles lukte, maar hij was ook tegen Achilles weer dreigend. Zijn bijzondere actie in de eerste helft, die leidde tot de openingstreffer was karakteristiek voor zijn instelling om voor elke bal onvoorwaardelijk te gaan.

Opstelling DSV 
Rens van Tienen, Mattee van Benthum ,  Pieter Bongarts, Dion Gerrits, Laurens Willems, Joppe van den Heuvel, Rens Peters,  Sjors Cornelissen (59. Rik Groot), Jarvi Jansen, Stijn van den Broek en Lars Veldpaus  (70. Rio Groot)


Scoreverloop
43. 0-1   Jarvi Jansen
44. 1-1 Rob van der Wijst  

Competitie-overzicht
24.09.2017 DSV-Ulysses 6-1
01.10.2017 SES-DSV 3-0
08.10.2017 DSV-Achates 2-3
15.10.2017 Herpinia-DSV 7-0
22.10.2017 DSV-Constantia 1-2
29.10.2017 SV Milsbeek - DSV 3-2
05.11.2017 DSV - Achilles Reek 1-1
19.11.2017 OKSV - DSV 0-1
26.11.2017 DSV - Heijen 3-1
03.12.2017 SIOL - DSV 1-3
04.02.2018 Ulysses-DSV 4-2
18.02.2018 DSV - Juliana Mill 5-1
25.02.2018 Achilles Reek - DSV 1-1
18.03.2018 DSV - SV Milsbeek  
25.03.2018 Constantia - DSV