Sint Anthonis – DSV heeft een verdiende overwinning geboekt tegen laagvlieger OKSV (4-0). Toch was keeper Rens van Tienen dé uitblinker, wat aangeeft dat de Overlangelse ploeg  zich niet liet slachten.

[door Arie Cornelissen]
 
DSV trad aan in mooie, gloednieuwe tenues én wist dat vanaf nu bij elke goal een muziekje uit de luidsprekers zou klinken. Het inspireerde de groen-witten want in de zesde minuut kwam DSV op voorsprong. Rens Peters kopte een corner van Joppe van den Heuvel binnen (1-0). De formatie van coach Steef Peters hield vanaf het begin het tempo hoog en zette goed druk. Van achteruit vaak stevig aangevuurd door Dion Gerrits. DSV speelde naar behoren en met enkele combinatie-aanvallen werden in de eerste helft, los van de doelpunten, zes kansen gecreëerd. OKSV liet echter niet met zich sollen. Ronald Reijs kreeg vrije doortocht, maar stuitte op doelman Rens van Tienen.

Vervolgens miste de Sinttunnisse ploeg drie maal op rij (Jarvi Jansen, Lars Veldpaus en opnieuw Jarvi). Direct daarna vond Stijn van den Broek het welletjes, hij draaide op aangeven van Laurens Willems perfect weg en scoorde met links (2-0). Het kansenfestival was nog niet klaar, met name Joppe had twee mogelijkheden. Belangrijker dan het niet maken van het derde doelpunt was echter de ingreep kort voor rust van keeper Rens van Tienen die een grote kans van Dirk van den Berg onschadelijk maakte.  Toch viel nog voor rust de geruststellende 3-0. Stijn van den Broek passte op Rio Groot, die op maat de inlopende Rens Peters bediende.

Na rust vlakte de wedstrijd af qua kansen. Rens van Tienen was opnieuw belangrijk met een redding op een schot van Job van de Loop en het stoppen van een penalty van Bart Vos. Na deze spartelingen van OKSV nam DSV weer het heft in handen en creëerde opnieuw enkele mogelijkheden. Invaller Sjors Cornelissen zag zijn passeeractie in de ‘zestien’ onreglementair gestuit, Stijn van den Broek miste de strafschop. Direct daarna kwam alsnog de 4-0 op het bord door de goed spelende voorstopper Dion Gerrits uit een corner van Lars Veldpaus. Een mooie combinatie tussen Stijn van den Broek en Rio Groot had even later een doelpunt verdiend. Ook Sjors Cornelissen was nog dicht bij een goal, hij kwam een teenlengte tekort op een voorzet van Lars Veldpaus.

Hoewel de goaltune deze middag  slechts drie keer (één keer haperde de techniek) te horen was, klonk de overwinning DSV als muziek in de oren. De groen-witten nestelden zich door de overwinning namelijk in de middenmoot.

Aanstaande donderdag speelt DSV thuis tegen Herpinia (aanvang 19.30 uur).

Klik hier voor enkele wedstrijdfoto's (ScootShootFotografie).

 

Amusementswaarde van de wedstrijd 7

Man of the match!
Rens van Tienen. Hij had drie perfecte saves en stopte een strafschop. Hij zorgde ervoor dat op cruciale momenten OKSV niet terug in de wedstrijd kwam. Als ploeg speelde DSV een goede wedstrijd. Het was echter tekenend dat OKSV enkele doelrijpe kansen kreeg, waardoor Rens flink aan de bak moest. Puntje van aandacht van de ‘afdeling puntjes-op-de-i’: onder de prachtige nieuwe shirts droegen enkele DSV-ers een niet-bijpassend ZWART onderhemd dat boven de boorden uitstak. Kan écht niet!

Opstelling DSV 
Rens van Tienen, Mattee van Benthum  (76. Teun Vloet),  Jesper Brans (Pieter Bongarts), Dion Gerrits, Laurens Willems, Joppe van den Heuvel (62. Sjors Cornelissen), Rens Peters, Rio Groot, Jarvi Jansen, Stijn van den Broek en Lars Veldpaus.

Scoreverloop
6. 1-0 Rens Peters  
28. 2-0 Stijn van de Broek  
40. 3-0 Rens Peters  
69. 4-0 Dion Gerrits  

Competitie-overzicht
24.09.2017 DSV-Ulysses 6-1
01.10.2017 SES-DSV 3-0
08.10.2017 DSV-Achates 2-3
15.10.2017 Herpinia-DSV 7-0
22.10.2017 DSV-Constantia 1-2
29.10.2017 SV Milsbeek - DSV 3-2
05.11.2017 DSV - Achilles Reek 1-1
19.11.2017 OKSV - DSV 0-1
26.11.2017 DSV - Heijen 3-1
03.12.2017 SIOL - DSV 1-3
04.02.2018 Ulysses-DSV 4-2
18.02.2018 DSV - Juliana Mill 5-1
11.03.2018 Achilles Reek - DSV 1-1
25.03.2018 Constantia - DSV 3-1
01.04.2018 DSV - OKSV 4-0
05.04.2018 DSV - Herpinia  
08.04.2018 DSV - SES