Aankomende Pinksterweekend sluit DSV JO19-1 een tijdperk af met de deelname aan het internationaal voetbaltoernooi North Sea Trophy.

Seizoenen lang spelen de voetballers van DSV JO19-1 al met elkaar in één team. Een team dat inmiddels is uitgegroeid tot een heus vriendenteam dat zowel binnen als buiten de lijnen goed met elkaar omgaat. “Onze kracht zit ‘m in het feit dat we voor elkaar door het vuur gaan”, vertelt Stijn van den Broek. “Het is een hele fanatieke groep die altijd weer wil winnen”,  vindt Mattee van Benthum. “Ieder seizoen wisten we bovenin mee te draaien, en dat maakte het zo ontzettend gaaf.” Inmiddels schitteren diverse ‘A-spelers’ ook al wekelijks bij DSV 1, volgend seizoen maken zij de definitieve overstap naar het seniorenvoetbal. Maar voordat het zover is gaat DSV JO19-1 nog een keer internationaal. Aankomend Pinksterweekend doet het team – als afsluiting van een prachtig tijdperk – mee aan de North Sea Trophy in het Belgische Oostende. Een internationaal jeugdvoetbaltoernooi met deelnemers uit zes landen. Om de deelname te bekostigen hebben de spelers zelf onderstaande bedrijven bereid gevonden om een deel van de kosten te sponsoren. Het overige deel betaalt het team uit eigen zak, waarbij DSV een deel van de kosten voor de begeleiders voor haar rekening neemt. En na dit toernooi... “Dan volgt het bekende zwarte gat”, bekennen de trotse vaders Tars van den Broek en Ben van Benthum. “Wat moeten we vanaf volgend seizoen toch doen op zaterdagmiddag?”