Oeffelt – Het laatste half uur had DSV zicht op een driepunter. Vlak voor tijd moest de ploeg het achteruit lopen tegen De Zwaluw echter bekopen met de gelijkmaker (2-2).

[door Arie Cornelissen]

DSV opende de hervatting van het seizoen gretig. Een soepel lopende aanval via Jesper Brans en Pieter Vloet bracht Lars Veldpaus in stelling. Die zag zijn inzet gekeerd worden door keeper Koen Minten. Aan de andere kant was Boyd van Sambeek ook dichtbij de openingstreffer. Het spel ging op en neer. Luuk Rühl legde de bal panklaar voor Pieter Vloet, die het net echter niet kon vinden. De thuisploeg kleunde er af en toe flink in om DSV niet te laten voetballen. Irritaties speelden op. Boyd van Sambeek had enkele goede kansen in de eerste helft. Met zijn sterke lichaam bracht hij zichzelf goed in stelling, maar zijn vizier stond niet scherp. DSV wist wél de leiding te pakken. Lars Veldpaus werd bij een passeeractie neergehaald. De penalty wist dezelfde Lars, die zich deze wedstrijd fris en gretig toonde, feilloos te benutten (1-0).

Direct na rust had Luuk Rühl DSV al bijna in veilige haven kunnen loodsen. De pass van achteruit van centrale verdediger Benjamin van Zanten kon de snelle spits echter niet verzilveren. Het was tekenend voor de heen-en-weer-wedstrijd, dat direct daarna de bal aan de andere kant wél erin ging. Een schuiver/schot van Merijn Elbers tikte Rinze Verhoeven langs doelman Rens van Tienen (1-1). In de 55ste minuut was de beurt weer aan de groen-witten. Rechtsback Teun  Vloet ging goed door. Zijn voorzet kwam voor de voeten van Luuk Rühl die de bal in het dak van het doel joeg (1-2).

Gekke wending

Het gekke was dat na die voorsprong niet de Sinttunnisse ploeg, maar het juist de Zwaluw was dat het heft in handen nam. DSV kon niet voorkomen dat de thuisploeg een overwicht creëerde. In plaats van vooruit liepen de groen-witten achteruit. De bal kon niet goed weggewerkt worden en op balbezit spelen lukte niet meer. Hoewel De Zwaluw voetballend weinig creëerde, was het wachten op de gelijkmaker. Toch was DSV in die voor de Sinttunnisse ploeg lastige fase nog dichtbij de 1-3. Na een pass van linksback Sjors Cornelissen ging Luuk Rühl dreigend op de keeper af, maar zijn voorzet werd nét niet binnengelopen. Even later scoorde de spits wél, maar werd de goal vanwege buitenspel afgekeurd. DSV moest knokken. Het bleek niet genoeg. De 2-2 was voor DSV dubbel-zuur: in de laatste seconde, werd het schot van invaller Yoeri Geurts van richting veranderd, waardoor Rens van Tienen de bal niet meer kon pareren.
 

Amusementswaarde van de wedstrijd 6

Man of the match!

Lars Veldpaus was deze wedstrijd weer de Lars zoals de supporters hem willen zien. Makkelijk aanspeelbaar, handig wegdraaiend en passerend.  De winterstop heeft  hem nieuw vertrouwen gegeven, zo lijkt het.

Opstelling DSV 

Rens van Tienen, Teun Vloet, Benjamin van Zanten, Mattee van Benthum, Sjors Cornelissen, Hein Vloet, Pieter Vloet (82. Rens Peters), Rik Groot, Jesper Brans (75. Chris Dawud), Luuk Rühl en Lars Veldpaus (90. Thomas Janssen).

Scoreverloop

41. 0-1   Lars Veldpaus (penalty)
49. 1-1 Rinze Verhoeven  
55. 1-2   Luuk Rühl
90. 2-2 Yoeri Geurts  

Competitie-overzicht

22.09.2019 DSV - SCMH 2-3
29.09.2019 VIOS'38 - DSV 1-3
06.10.2019 SES - DSV 2-2
13.10.2019 DSV - Achilles Reek 1-2
20.10.2019 SCV'58 - DSV 1-7
27.10.2019 DSV - Festilent 2-3
03.11.2019 Juliana Mill - DSV 2-5
10.11.2019 DSV - Gassel 4-0
24.11.2019 SIOL - DSV 1-1
01-12-2019 DSV - Toxandria 0-0
19-01-2020 De Zwaluw - DSV 2-2
26-01-2020 DSV - Milsbeek  
02-02-2020 Festilent - DSV  
09-02-2020 DSV - SCV'58