Het voetbalseizoen is inmiddels bijna ten einde en dat betekent dat bij DSV diverse jeugdteams toernooien en wedstrijden gaan spelen ter voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Zo ook de C1. Na woensdagavond een training te hebben afgewerkt, trok DSV op de vroege zondagochtend naar Heumen voor een toernooi. Met vijftien spelers, die dit seizoen in C1, C2, C3 of D1 hebben gespeeld, inclusief Stijn Weerts die de geblesseerde Bono Barten verving. De eerste tegenstander was Juliana ’31 C1 uit Malden, dat dit seizoen tweede eindigde in de landelijke derde divisie. Waar die ploeg op zaterdag hun promotiewedstrijd voor de tweede divisie nipt verloor, kreeg het een dag later weer een teleurstelling te verwerken.
Het veel brutalere en frivoler spelende DSV strafte de nonchalante en arrogante houding van Juliana keihard af. Nadat Jesper na een blunder in de verdediging profiteerde (1-0) kwam Juliana nog terug tot 1-1. Maar in de allerlaatste minuut bediende Willem met een prima dieptepass Paul, die van dichtbij de winnende treffer maakte, 2-1! Een mooie opsteker voor de tweede wedstrijd waarin Volharding C2 de tegenstander was. Volharding, dat fysiek de meerdere was, kwam terecht op een 1-0 voorsprong doordat DSV ongeconcentreerd aan de wedstrijd begon. Nadien kwam DSV beter in de wedstrijd maar was zowel de nog te spelen tijd als het spel onvoldoende om aanspraak te maken op een beter resultaat. En zo zie je maar: win je de eerste wedstrijd van een tegenstander met veel kwaliteit; verlies je de tweede van een veel minder sterk elftal. Kwaliteit zegt dus lang niet alles; een belangrijk leerpunt voor de laatste wedstrijd tegen het Britse Spelthorne Sports. Een zeer sterk elftal dat gewoon (nog) een maatje te groot is voor DSV. Uiteindelijk wordt met 0-2 verloren maar wel met opgeheven hoofd, want op het vertoonde spel en de inzet viel voor een eerste keer samenspelen in deze wedstrijd weinig aan te merken. Coach Steef Peters gaf na afloop aan terug te kijken op een goed en leerzaam toernooi met sterke tegenstanders, waarin DSV al aardig mee kon komen. Volgende week dinsdag, na Pinksteren, werkt deze groep weer een training af om vervolgens donderdags een oefenwedstrijd te gaan spelen tegen de nieuwe C-lichting van Toxandria.

Uitslagen:
DSV C1 – Juliana ’31 C1 2-1 (doelpunten: Jesper Brans, Paul van Tankeren)
DSV C1 – Volharding C2 0-1
DSV C1 – Spelthorne Sports C1 0-2

DSV C1 eindigt als derde in de poule.