Megen – DSV is koud uit de winterstop direct tegen een nederlaag opgelopen. De groen-witten legden de tegendoelpunten bij Ulysses op een presenteerblaadje (4-2).

[door Arie Cornelissen]
 
Ulysses deed vanaf het begin niet geheimzinnig over haar strijdwijze: zo snel mogelijk topscorer Paul van Lith bereiken. Het aanvalsplan pakte goed uit. DSV probeerde het vanaf de eerste minuut met combinaties op het hobbelige veld, maar de techniek liet de Sinttunnisse ploeg regelmatig in de steek. Na een gevaarlijke kopbal van Rens Peters, was het vooral Ulysses dat de toon zette. Spits Paul van Lith was in de zesde minuut twee keer achterelkaar dreigend. Twee minuten later volgde nóg een kans van de thuisploeg, DSV-doelman Rens van Tienen hield zijn ploeg knap op de been. Halverwege de eerste helft schoot een andere Meganaar uit kansrijke positie over. DSV worstelde. Op karakter kwam Rens Peters solerend ‘de zestien’ binnen, maar kon niet afdrukken. Het gevaar van de groen-witten kwam slechts vanuit vrije trappen. Lars Veldpaus’ tweede poging belandde op de lat. De prachtige, kromme bal had meer verdiend. Op het moment dat DSV het veldoverwicht overnam, bracht het zichzelf in de problemen. Een te zachte terugspeelbal werd onderschept (1-0).
 
Na rust werd de strijd wat opener. Ulysses zette meer druk naar voren. DSV bleef veel ruzie houden met de bal. Meerder keren belandden passes over de zijlijn, waardoor goed opgezette aanvallen sporadisch bleven. Pas nadat Rens Loeffen ongedekt en ongehinderd van dichtbij raak had gekopt (2-0), kwam er bij DSV meer leven in het spel. Lars Veldpaus kwam enkele keren in kansrijke positie. Hij ging twee keer voor eigen succes, waar afspelen ook een optie was. De aansluittreffer viel in de 57ste minuut alsnog. Lars Veldpaus verzilverde een strafschop (2-1) . DSV kon de hoop op de gelijkmaker niet lang koesteren. Een verre ingooi van Ulysses werd doorgekopt, waarna Paul van Lith van dichtbij simpel kon binnenwerken. Waar Dion Gerrits het niet lukte om een kopkans te benutten, was dezelfde Van Lith er even later opnieuw als de kippen bij om te profiteren van een slordige pass achterin en in de 67ste minuut gooide hij de wedstrijd definitief op slot (4-1). Zowel DSV als Ulysses brouwden er in de eindfase niet veel meer van. Beide ploegen maakten een rodekaartwaardige overtreding en hadden geluk dat de scheids mild was. De 4-2 van Stijn van den Broek uit een voorzet van Lars Veldpaus vlak voor tijd was uitsluitend voor de statistieken.
 

Amusementswaarde van de wedstrijd 5

Man of the match!
Niemand van DSV kwam in aanmerking voor deze eretitel. Aan de kant van Ulysses was Paul van Lith met twee treffers de meest opvallende man. 

Opstelling DSV 
Rens van Tienen, Mattee van Benthum, Jesper Brans, Dion Gerrits, Laurens Willems, Rio Groot (66. Piet  Lamers), Pieter Bongarts (50. Rik Groot), Rens Peters, Stijn van den Broek, Jarvi Jansen en Lars Veldpaus 

Scoreverloop
38. 1-0 Tom Driessen  
49. 2-0 Rens Loeffen  
57. 2-1   Lars Veldpaus
59. 3-1 Paul van Lith  
67. 4-1 Paul van Lith  
89. 4-2   Stijn van den Broek

Competitie-overzicht
24.09.2017 DSV-Ulysses 6-1
01.10.2017 SES-DSV 3-0
08.10.2017 DSV-Achates 2-3
15.10.2017 Herpinia-DSV 7-0
22.10.2017 DSV-Constantia 1-2
29.10.2017 SV Milsbeek - DSV 3-2
05.11.2017 DSV - Achilles Reek 1-1
19.11.2017 OKSV - DSV 0-1
26.11.2017 DSV - Heijen 3-1
03.12.2017 SIOL - DSV 1-3
04.02.2018 Ulysses-DSV 4-2
18.02.2018 DSV - Juliana Mill  
25.02.2018 DSV - Herpinia