Sint Anthonis – De overwinning van DSV op Heijen (3-1) geeft DSV weer wat lucht én moed. DSV speelde een uitstekende eerste helft, zakte daarna in, maar eindigde positief.

[door Arie Cornelissen]

In de derde minuut had de 1-0 al op het scorebord kunnen staan. Rik Groot miste een riante kans op aangeven van Lars Veldpaus. Dezelfde Rik was direct daarna opnieuw dichtbij een doelpunt met het hoofd. DSV hield het tempo hoog en Heijen hapte naar adem. Stijn van den Broek leidde twee 100%-kansen in. Met een steekbal gaf-ie vrije doortocht aan Lars Veldpaus, die de bal in het zijnet schoot. Ook Jesper Brans kreeg de bal perfect op maat uit een draai van Stijn van den Broek, ging alleen op de keeper af maar wachtte te lang. Vanaf links was de druk op de Heijense verdediging groot, ook door impulsen van linksback Laurens Willems. De openingstreffer kón niet uitblijven. Pieter Bongarts speelde in de ruimte, Stijn van den Broek bleef rustig en prikte de bal  beheerst langs de 42-jarige (!) sluitpost Marco Lamers (1-0). Direct daarna had Stijn zijn tweede goal kunnen maken. Hij miste de harde voorzet van Lars Veldpaus op een haar. Toch viel nog voor de rust de 2-0. Stijn van den Broek torende boven iedereen uit bij een corner van Laurens Willems en kopte snoeihard binnen.

Aangezien de eerste helft ‘kat tegen muis’ was, had geen enkele supporter rekening gehouden met een terugkeer van de spanning in de wedstrijd. Een te zachte terugspeelbal  in de 47ste minuut, leidde echter tot de onverwachte ‘Anschlusstreffer’ van Jesper Wijers (2-1). DSV was even van slag. Direct daarna viel goaltjesdief Stijn van den Broek geblesseerd uit. Een dubbele tegenslag. Het duurde even voordat de groen-witten die verwerkt hadden. Waar DSV voor rust een paar mooie combinaties liet zien, wist men de vrije man plotseling niet meer te vinden. Heijen kreeg wat geloof terug, maar miste de finesse om iets af te dwingen. In het laatste kwart van de wedstrijd durfde de Sinttunnisse ploeg weer de aanval te zoeken. En met resultaat. De kersverse vader Laurens Willems –uitstekend op dreef - stoomde in de 79ste minuut op en bediende de goed bijgesloten Rio Groot die met een Donny-van-de-Beek-achtig doelpunt de overwinning veilig stelde. Broer Rik, die  eveneens een prima pot speelde, schoot pal voor tijd nog over. DSV  behaalde in de laatste drie wedstrijden een bemoedigend aantal van zeven punten  en lijkt weer op het goede spoor te komen.

Kijk voor de wedstrijdfoto's op ScootshootFotografie!
 

Amusementswaarde van de wedstrijd 7

Man of the match!
Laurens Willems was de man van de wedstrijd. Twee assists en vooral in de eerste helft uitstekende impulsen van achteruit. De ene keer passend, de andere keer door zelf diep te gaan. In de fase waarin DSV even de weg kwijt leek te raken, bleef de aanvoerder rustig.

Opstelling DSV 
Rens van Tienen, Jochem Koopmans, Mattee van Benthum, Dion Gerrits (62. Teun Vloet), Laurens Willems, Sjors Cornelissen (60. Rio Groot) , Pieter Bongarts, Jesper Brans, Rik Groot, Stijn van den Broek (47. Jarvi Jansen) en Lars Veldpaus.

Scoreverloop
29. 1-0 Stijn van den Broek  
40. 2-0 Stijn van den Broek  
47. 2-1   Jesper Wijers
79. 3-1 Rio Groot  

Competitie-overzicht
24.09.2017 DSV-Ulysses 6-1
01.10.2017 SES-DSV 3-0
08.10.2017 DSV-Achates 2-3
15.10.2017 Herpinia-DSV 7-0
22.10.2017 DSV-Constantia 1-2
29.10.2017 SV Milsbeek - DSV 3-2
05.11.2017 DSV - Achilles Reek 1-1
19.11.2017 OKSV - DSV 0-1
26.11.2017 DSV - Heijen 3-1
03.12.2017 SIOL - DSV  
10.12.2017 DSV - Juliana Mill  
17.12.2017 HBV - DSV