Sint Anthonis – DSV had in de slotminuten nog de zege kunnen pakken, maar kon tevreden zijn met het gelijkspel (2-2) tegen Estria. De Sinttunnisse ploeg toonde zich weerbaar door twee keer een achterstand weg te werken.

[door Arie Cornelissen]

Al in de eerste seconden vond Luuk Rühl koppend het net. De goal werd wegens buitenspel afgekeurd. Twee minuten later had DSV opnieuw de openingstreffer op de schoen. Uit een onderschepping kreeg Jarvi Jansen een goede schietkans, zijn inzet was niet zuiver.

Na dit sterke beginoffensief was het Estria dat de leiding nam. Uit een strakke corner kopte de sterke centrale verdediger Rens van Dongen prachtig tegendraads raak (0-1). Bijna kreeg DSV een volgende treffer te slikken, maar doelman Rens van Tienen redde knap met zijn been. De gelijkmaker viel in de 20ste minuut. Een verdediger van Estria schoot tegen middenvelder Sjors Cornelissen aan, waardoor de bal gelanceerd werd in de diepte. Spits Luuk Rühl was er als de kippen bij en rondde met een beheerste  schuiver af (1-1).

Sterke luchtmacht

Estria had in de rest van de eerste helft de overhand, met Moos van der Bijl en Ivo Rossen als balvaste verbindingsspelers. De sterke luchtmacht van de rood-witten bracht in de 31ste minuut opnieuw Estria aan de leiding. Ivo Rossen kopte raak uit een vrije trap (1-2).

In de tweede helft was DSV de betere ploeg. Na wat opruimwerk in de beginminuten, ging de formatie van Steef Peters beter voetballen. Luuk Rühl bleef de diepte zoeken.  En ook aanvoerder Rens Peters zocht verbeten de gaten op. Maar ook Estria gaf zich niet gewonnen. De ploeg bleef dreigend. DSV knokte collectief en wist veel aanvalsopzetten te neutraliseren.

Lekkere goal

Aan de andere kant was de dartele Rik Groot dichtbij een goal, de vrije trap van Lars Veldpaus schampte echter zijn krullen. De gelijkmaker viel niet lang daarna. Rens Peters speelde diep op Luuk Rühl. Die kapte een verdediger mooi uit en schoot feilloos binnen. Lekkere goal (2-2). En dikverdiend. In de fase die volgde had DSV zomaar de winnende kunnen maken. Achtereenvolgens Luuk Rühl (naast), Jarvi Jansen (over de bal gemaaid) en opnieuw Luuk (goede kans op aangeven van Rens Peters) misten. Bij balverlies bleef het in de slotfase nog wel opletten geblazen, maar middenveld en verdediging waren alert. De spannende en boeiende match, waarin Benjamin van Zanten zijn verdienstelijk competitiedebuut maakte, bleef daardoor onbeslist.

DSV handhaaft zich in de subtop. Volgende week gaan de groen-witten naar Katwijk (Siol).
 

Amusementswaarde van de wedstrijd 8

Man of the match!

Luuk Rühl was met twee goede goals de man of the match. Negentig minuten hield hij de verdediging van Estria bezig met zijn beweeglijke en dreigende spel. 

Opstelling DSV 

Rens van Tienen, Teun Vloet, Benjamin van Zanten, Mattee van Benthum, Pieter Bongarts ,  Rens Peters, Rik Groot, Sjors Cornelissen,   Jarvi Jansen, Luuk Rühl en Lars Veldpaus (86. Jesper Brans).

Scoreverloop

6. 0-1   Rens van Dongen
20. 1-1 Luuk Rühl  
31. 1-2   Ivo Rossen
74. 2-2 Luuk Rühl  

Competitie-overzicht

30.09.2018 Achates - DSV 2-2
07.10.2018 Achilles Reek - DSV 2-4
14.10.2018 DSV - HBV 3-1
21.10.2018 Gassel - DSV 1-2
28.10.2018 DSV - FC Uden 2-1
04.11.2018 DSV - SES 2-2
11.11.2018 DSV - Juliana Mill gestaakt
18.11.2018 Sv Milsbeek - DSV 2-1
25.11.2018 DSV - Estria 2-2
02.12.2018 Siol - DSV  
09.12.2018 DSV - Festilent  
16.12.2018 Toxandria - DSV