Velp - Na twee mindere wedstrijden, herstelde DSV zich prima tegen hekkensluiter SCV ’58. De groen-witten zegevierden met een overtuigende zevenklapper (1-7).

[door Arie Cornelissen]

De zesde minuut van de wedstrijd was achteraf misschien wel de belangrijkste. Eén minuut daarvóór was DSV namelijk door slordig verdedigen achtergekomen (1-0) door een doelpunt van Bart Bardoel. En in die zesde minuut maakte de formatie van coach Steef Peters direct gelijk via Lars Veldpaus (1-1). Het geloof in een goed resultaat van de ploeg uit Velp werd daardoor getemperd. Toen in de 12e minuut doelman Teun van de Voort een harde vrije trap van Luuk Rühl niet kon klemmen en Rik Groot attent afrondde 1-2, kreeg DSV snel controle. De groen-witten hadden het initiatief en lieten een paar mooie aanvallen zien.

Dynamiek

De middenvelders Joppe van den Heuvel en Rik Groot brachten dynamiek en dreiging in het spel van DSV, waar anderen zich aan optrokken. Vergeleken met vorige week oogde DSV fris en gretig.  

Na de rust kwamen de Velpenaren er niet meer aan te pas. In de 52ste minuut soleerde Jarvi Jansen door de verdediging en na een pirouette knalde hij met links de bal binnenkant paal in het net (1-3). Hoewel DSV heerste, gaf het toch nog een grote kans weg. Thimo Bongaards ging alleen op doel af, maar Rens van Tienen redde katachtig met zijn linkervoet. Daarna was het alleen maar groen-wit wat de klok sloeg. En al helemaal toen Myron van Dijk met een tweede geel = rood van het veld werd gestuurd. DSV profiteerde meteen. Rechtsback  Teun (‘Donny’) Vloet stak de bal op Lars Veldpaus die aangetikt werd. Penalty. Lars  zelf verzilverde de pingel (1-4).

Telraam

Het telraam kon vanaf dat moment erbij genomen worden. Niet zozeer vanwege de doelpunten, wel om de vele kansen bij te houden. DSV bleef als ploeg 90 minuten lang gedreven, 90 minuten lang gretig. Dat de score opliep was dan ook met recht een teamprestatie te noemen. Iedereen was actief en geconcentreerd. Invaller Jesper Brans tekende voor de 1-5 op aangeven van Jarvi Jansen. Luuk Rühl – die zeker een doelpunt had verdiend, maar niet maakte – was voor 75% voor de 1-6 verantwoordelijk, maar gunde de eer aan Hein Vloet, eveneens ingevallen. En tenslotte zorgde de als laatste ingevallen Willem Jans voor de slagroom op de taart door met een prachtige boogbal van ver de bal net onder de lat te schieten in zijn debuutwedstrijd. Lekker man!
 

Amusementswaarde van de wedstrijd 7

Man of the match!

Willem Jans was de man van de wedstrijd.  Scoren bij een debuut voor DSV 1 blijft immers speciaal en is voor weinigen weggelegd. Bovendien stond zijn goal symbool voor de kracht van de invallers van deze wedstrijd: alledrie de invallers vonden het net.

Opstelling DSV 

Rens van Tienen, Lars Willems, Mattee van Benthum, Pieter Bongarts , Teun Vloet,  Joppe van den Heuvel (67. Jesper Brans), Rik Groot,  Rens Peters (46. Hein Vloet), Jarvi Jansen (77. Willem Jans),  Luuk Rühl en Lars Veldpaus

Scoreverloop

5. 1-0 Bart Bardoel  
6. 1-1   Lars Veldpaus
12. 1-2   Rik Groot
52. 1-3   Jarvi Jansen
64. 1-4   Lars Veldpaus (penalty)
71. 1-5   Jesper Brans
86. 1-6   Hein Vloet
89. 1-7   Willem Jans

Competitie-overzicht

22.09.2019 DSV - SCMH 2-3
29.09.2019 VIOS'38 - DSV 1-3
06.10.2019 SES - DSV 2-2
13.10.2019 DSV - Achilles Reek 1-2
20.10.2019 SCV'58 - DSV 1-7
27.10.2019 DSV - Festilent  
03.11.2019 Juliana Mill - DSV  
10.11.2019 DSV - Gassel